Ортодонтія

Діагностика.

Ортодонтія високих стандартів — складна стоматологічна спеціалізація. Це наука, яка не терпить дилетантизму лікаря. Основною причиною помилок і невдач в ортодонтичному лікуванні, є неправильний діагноз і неправильний план лікування. Патологія може бути зубо-альвеолярної, скелетної або поєднаної. Тактика лікування в кожному випадку різна.

Крім цього лікар-ортодонт зобов’язаний добре розбиратися в будові і функції СНЩС, знати жувальну і мімічекую мускулатуру, періоди і особливості росту лицьового скелета. Розуміти біомеханіку переміщень зубів і щелеп, передбачити побічні ефекти вироблених маніпуляцій ..

Правильний діагноз і адекватний план лікування — це гарантія успіху лікування.

Як здійснюється діагностика?

Перша консультація — це знайомство з пацієнтом, виявлення скарг і мотивацій для лікування. Проводиться стоматологічний огляд і базові функціональні проби для аналізу СНЩС і м’язів. Результат первинної консультації — складання індивідуального плану діагностичних досліджень

Діагностичні дослідження включають:

— спеціальне фотографування — поза і внутрішньоротове

— спеціальні відбитки зубних рядів і виготовлення гіпсових моделей

— спеціальне рентгенографічне обстеження

— спеціальний мануальний функціональний аналіз (МФА). Це функціональні проби, пальпація жувальних і мімічних м’язів, вислуховування шумів в скронево-нижньощелепного суглоба, визначення обсягу рухів нижньої щелепи в різних напрямках, стану суглобової капсули

-електроміографія для визначення функціонального стану жувальних м’язів

При необхідності проводяться інші види досліджень: комп’ютерна томографія, поглиблений МФА, діагностична Сплінт-терапія і т.д.

Іноді залучаються інші фахівці для виключення неврологічних, лор захворювань, психологічних і психосоматичних порушень, пухлин, розладів сну, проблем постави.

Обробка результатів діагностики.

Займає, в середньому, від 4 до 10 днів. Це копітка, трудомісткий і відповідальний процес з безліччю вимірів і диференціальним аналізом. В результаті ми отримуємо Діагноз і План лікування. Досить часто пацієнтові пропонується 2-3 варіанти лікування, різних за ступенем компромісу.

Повторна консультація.

Проводиться або при «фізичному» присутності пацієнта в клініці, або за допомогою Skype-конференції, що краще, тому що економить час пацієнта, при однаковій ефективності. На повторної консультації надається повний розгорнутий діагноз, з доступом до всіх досліджень і обговорюються варіанти лікування.

Дуже часто пацієнти потребують «комплексному лікуванні», за участю фахівців інших спеціалізацій (гігієніст, пародонтолог, терапевт, ортопед, хірург, косметолог, постуролог і ін.). Тоді діагностичні дані аналізуються декількома фахівцями і складається план комплексного лікування.

Після того, як пацієнт приймає рішення про лікування і підписуються всі необхідні документи, починається лікування.

Проміжна діагностика.

Крім регулярного фотографування поточної ситуації (в середньому 1 раз в 2 місяці), на певному етапі лікування робляться «контрольні» рентгенівські знімки, для впевненості в правильному положенні коренів зубів і інших кісткових структур. Іноді виробляються і інші «контрольні» виміру.

Заключна діагностика.

Проводиться по завершенню лікування. Фактично — це повторення діагностичних досліджень «до лікування», для порівняння і документальної фіксації отриманих результатів.

Зразок діагностичних даних:

    Запись на прием к врачу

    Оставьте свои данные для записи на прием к врачу

    У дітей вже з 4-6 років можна діагностувати багато ортодонтические патології, тому в цьому віці необхідно провести первинну консультацію у ортодонта. Деякі види порушень, що мають спадковий характер (наприклад, гнатіческая патологія — неправильне взаєморозташування кісток в особовому скелеті) можна виявити і взяти на контроль. А коли буде пік активного росту дитини — м’яко і безболісно формувати правильне співвідношення зубів і щелеп.
    Інші види патологій виникають під впливом шкідливих звичок (довгий користування пустушкою, смоктання пальця, прокладання язика між зубами при ковтанні). Якщо виникли порушення мінімальні, після усунення чинників, що їх викликали, відбудеться саморегуляція, При постійній дії шкідливої ​​звички невелике відхилення від норми переросте в серйозну зубощелепної аномалію, що потребують складного лікування в майбутньому. До того ж, функціональні порушення легше виправляються у дітей, т. К. Процеси адаптації м’язів інтенсивніше.
    Змінилася структура харчування сучасної людини. Жорсткої їжі в раціоні стало менше, а це стимул для розвитку зубних рядів і щелеп. Найчастіше великі або середніх розмірів зуби не можуть «розміститися» в щелепи.
    Нерідко у дітей з-за ускладнень карієсу відбувається рання втрата тимчасових зубів, що призводить до значних функціональних і естетичних порушень в зубощелепної системі. Після втрати зуба закриття утворився проміжку відбувається за рахунок зміщення сусідніх зубів в сторону дефекту. У майбутньому не залишиться місця для прорізування постійних зубів, і виникне порушення прикусу. А це можна своєчасно виявити і запобігти, порекомендувавши местосохраняющую конструкцію.
    У дитячому віці лікування в основному спрямовано на нормалізацію функції м’язів, їх правильний розвиток, на усунення шкідливих звичок (ротовий дихання, прокладання язика між зубами) і вирівнювання зубів на етапі їх прорізування. Тому найбільш доцільно використовувати апарати, які надають три ефекту: зубний, міофункціональна і щелепної. Цими властивостями володіє апарат Преортодонтіческій трейнер. Виготовлений в заводських умовах, з урахуванням комп’ютерного моделювання, відповідає необхідним багатофункціональним характеристикам для поліпшення лицьових ознак і корекції положення зубів за рахунок усунення міофункціональна шкідливих звичок, що мають місце при порушенні оклюзії. Застосовують апарат з 6 -річного віку. Лікування з трейнера сильно спростить подальше лікування (якщо воно буде необхідне), зменшуючи при цьому необхідність видалення зубів. Носіння трейнера позитивно позначається на стані СНЩС.

    Рання консультація у ортодонта — безцінний внесок в майбутнє Вашої дитини!

    У зростаючих пацієнтів дуже важливо використовувати потенціал щелепного зростання для виправлення прикусу. Пік активного росту нижньої щелепи у дівчаток в 11-12 років, у хлопчиків в 13-15 років. Для підлітка з диспропорцією в розмірах або положенні кісток в особовому скелеті важливо провести лікування вказаний період, щоб вчасно усунути причини, що заважають зростанню щелепи, або навпаки, стримати її надмірний ріст. В цьому випадку підлітка можна вилікувати без видалення деяких зубів (а це потрібно було б зробити для усунення невідповідності між розмірами щелеп за відсутності зростання нижньої щелепи) і без ортогнатичному хірургії (це операція зі зміни розмірів щелеп). При такому правильному лікуванні значно поліпшуються лицьові ознаки, профіль особи стає більш гармонійний.
    Після ретельної діагностики (визначення типу і напрямку росту) складається план лікування і підбирається апаратура для його реалізації. При змішаному прикусі, якщо збереглися тимчасові зуби, встановлюється апарат 2 на 4 (часткова брекет — система). Що це таке? Встановлено брекети на 4 різця і замки на перших постійних молярах (моляри — бічні зуби), у міру прорізування інших постійних зубів на них фіксуються брекети. Коли є всі постійні зуби, для лікування використовується повна брекет — система, частіше з додатковими пристроями, що дозволяють вже на перших етапах носіння апарату коригувати зубоальвеолярное порушення.

    Приклади додаткової апаратури:

    Ранні еластики, вони дають легке силовий вплив на щелепи, при цьому дозволяють значно скоротити терміни лікування, а результат зробити більш стабільним.

    Накусочной брекети. Їх застосування допомагає швидко вирішити проблему травмуючого глибокого прикусу, дозволяє розблокувати щелепи для кращого розширення.

    Апарат AdvanSync. Якщо у підлітка нижня щелепа розташована в черепі далі, ніж в нормі, або має маленький розмір, цей апарат допомагає встановити щелепу в правильне положення і простимулювати її зростання.

      Запись на прием к врачу

      Оставьте свои данные для записи на прием к врачу

      Для сучасної ортодонтії вік не є перешкодою для початку виправлення зубощелепної патології. Це підтверджують багаторічну позитивний досвід більшості світових ортодонтів і стабільні віддалені результати. При лікуванні дорослих пацієнтів дещо інший підхід, оскільки зростання щелеп вже закінчений, а це знижує розвиток будь-яких ускладненні, зуби переміщуються всередині відносно стабільних кісткових структур. Швидкість ортодонтического пересування зубів незначно залежить від віку. Після закінчення скелетного росту діагностика надійніше. Ще один позитивний момент дорослого лікування — пацієнт серйозніше ставиться до проблеми виправлення прикусу, тому що іноді потрібно носити додаткову апаратуру, а вона надає позитивний ефект тільки при надійному кооперації. Найчастіше до лікування залучаються терапевт, пародонтолог і ортопед, тому що у дорослих присутні такі проблеми, як захворювання пародонту, патологія твердих тканин зуба, вторинна адентія (відсутність зуба). Після ретельної діагностики ми повідомляємо пацієнту про можливі варіанти лікування (як правило, їх завжди кілька), обговорюємо переваги і недоліки кожного з них. Завжди враховуємо супутню патологію, іноді стан м’яких і твердих тканин вносить поправки в план ортодонтичного втручання. Варіанти «дорослого» лікування можуть бути наступні:
      повне лікування
      зубоальвеолярное компенсація
      компромісне лікування
      Повний лікування — «ідеальне» лікування. Передбачає безкомпромісною досягнення оптимальної оклюзії (змикання зубів), лицьової естетики і функції. Якщо немає скелетних порушень, такий результат досягається консервативною терапією — лікування брекет — системою. При наявності дисбалансу в особовому скелеті використовується метод скелетної корекції — ортогнатичному хірургія. Проводиться попереднє вирівнювання зубних рядів незнімної технікою (брекети), потім проводиться операція, в ході якої змінюються розміри або положення щелеп в особовому скелеті. Завершується лікування носінням межчелюстних еластиком для формування нової оклюзійної площини (площина змикання зубних рядів) і деталізації положення окремих зубів.
      Зубоальвеолярное компенсація — це компенсація деяких скелетних порушень прийнятним, в естетичному і функціональному відношенні, взаиморасположением зубів. Ми добиваємося максимально можливого змикання зубів, найбільший компроміс виникає на рівні лицьовій естетики і нахилу зубів по відношенню до основи щелеп.
      Компромісне лікування — обмежується вирівнюванням зубних рядів з метою поліпшення естетики. Такий підхід найчастіше виправданий, коли, в силу деяких причин, це єдиний можливий вихід.
      На ринку ортодонтической продукції дуже широкий вибір апаратури для вирішення будь-яких завдань ортодонта. Нами підбирається необхідний знімний або незнімний апарат, в залежності від поставлених цілей лікування і побажань пацієнта щодо естетики. Якщо пацієнта турбують незначні проблеми (незначне неправильне положення 1-2 зубів), ми пропонуємо систему знімних капп Simpli5. Основу цієї технології складає використання прозорих кап. У деяких випадках може служити альтернативою традиційної брекет — системі. У порівнянні з брекетами, капи мають ряд переваг:
      не фіксуються до поверхні зуба,
      їх можна знімати під час їжі,
      абсолютно невидимі.

      Принцип лікування полягає в послідовній зміні капп. Кожну капу носять протягом 2-х тижнів 24 години на добу. Після закінчення даного проміжку часу переходять до наступної по номеру капи, поки не закінчиться все послідовність. У кожній капи запрограмовано мікрорух зубів, що при постійному впливі і послідовній зміні капп приводить до зміщення зуба в потрібному напрямку. Тривалість лікування і його результат індивідуальні, але повністю прогнозовані. В процесі носіння кап потрібен постійний контроль фахівця за ходом лікування, який здійснюється один раз в 1-2 місяці. У більш складних випадках ми застосовуємо найбільш інноваційні брекет — системи: вестибулярні (кріпляться до зовнішньої поверхні зуба) і лінгвальні (кріпляться до внутрішньої поверхні зуба).

      Вестибулярні самолігуючі брекети.
      Пасивне самолігірованіе має на увазі наявність в брекеті спеціальної кришки, для утримання дуги в пазі. Кришка не робить активного тиску на дротяну дугу в напрямку дна паза брекета. Це дозволяє підтримувати дуже низький рівень тертя, що дозволяє використовувати для переміщення зубів фізіологічні слабкі сили. Це сприятливо впливає на кісткову тканину, тканини пародонту, дозволяючи набагато рідше вдаватися до видалення зубів і досягати кращих результатів при ортодонтичному лікуванні.

      Металеві брекети Damon Q.
      Це нова версія суцільнометалевих самолігуючі брекетів. Менші розміри, в порівнянні з іншими металевими брекетами, забезпечують більший комфорт для пацієнта.

      Сапфірові брекети Damon Clear.
      Це повністю прозрачниесамолігірующіеся брекети, стійкі до фарбування і знебарвлення протягом всього періоду лікування.

      У випадках наявності у пацієнта алергії на деякі метали нас виручають брекети Titanium Orthos2. Гіпоалергенні, виготовлені з високотехнологічного, що не містить нікель, титанового сплаву. З естетичних брекетів ми також пропонуємо Inspire Ice — вони кристально прозорі, виготовлені з найчистішого монокристалічного сапфіру. Ці брекети існують для зубів верхньої і нижньої щелепи.
      Для пацієнтів, які хочуть, щоб їх лікування залишилося непомітним, є лингвальная система, повна (брекети фіксуються на внутрішню поверхню всіх зубів) і спрощена (брекети на восьми — десяти зубах). Це естетика без компромісів!

      Лінгвальні брекети STb — найменші в світі, тому легше переносяться пацієнтами в порівнянні з традиційними.

      На початкових етапах лікування застосовуються легкі сили, це також підвищує комфорт пацієнта.

      Якщо пацієнта турбують незначні проблеми (неправильне положення одного-двох зубів) це слушна нагода для використання спрощеної брекет — системи. Всі бонуси для пацієнта:
      менші терміни лікування в порівнянні з іншими брекет-системами
      абсолютно не видно, що пацієнт лікується ортодонтичного
      спрощену систему дешевше повної лингвальной

      У деяких випадках, можлива комбінацію систем: вестибулярної і лингвальной. Таке лікування буде майже «непомітним», коли на верхню щелепу встановлена ​​лингвальная система, на нижню щелепу вестибулярна. Якщо при розмові видно переважно нижні зуби, то можлива фіксація на нижній зубний ряд лінгвальних брекетів, а на верхній вестибулярних. У дорослих пацієнтів гарною підмогою в лікуванні є система мініімплантов. Це тимчасовий структурний анкораж. Використовується мініатюрний гвинтик, який позиціонують в кістковій тканині. Він служить стабільною опорою для переміщення зубів по максимально контрольованого та передбачуваного вектору. Виготовляється з стерильного медичного титанового сплаву. Ця система дозволяє вилікувати багато складні випадки, до її появи їх лікування було практично неможливо. У деяких випадках за допомогою мініімплантов можна домогтися ортопедичного впливу на кісткові структури (достатнього за силою), що дозволить вилікувати пацієнта без ортогнатичному хірургії.

      Установка мініімплантов абсолютно безболісна і займає разом з попередньою анестезією не більше трьох хвилин.

      Мініімпланти дозволяють швидко закрити проміжки після видалення зубів легкими силами.
      Швидке усунення оклюзійних викривлень на верхній щелепі.
      «Впровадження» бокових зубів, патологічно виділяються по висоті серед інших зубів. Є попереднім етапом перед протезуванням.
      Виправлення нахилу бічних зубів в сторону дефекту, що виник після видалення зуба.

      Філософія ОЦ «Ортокон плюс» — зробити лікування найбільш простим для пацієнта, але в той же час досконалим.
      Наша клініка приступила до використання новітньої технології позиціонування вестибулярних (зовнішніх) брекетів — INSIGNIA. На відміну від традиційного ортодонтичного лікування, де один розмір брекета підходить всім, INSIGNIA створює індивідуальні брекети і дуги для кожного пацієнта. Це комп’ютеризована система з використанням 3D — технологій дозволяє впливати на переміщувані зуби найбільш оптимальним чином, в результаті чого потрібно менше візитів до лікаря і скорочує терміни носіння брекетів (до 25%).
      INSIGNIA підходить для всіх: для дорослих з їх насиченим ритмом життя, для підлітків з їх небажанням носити брекети.
      INSIGNIA дозволяє побачити нову віртуальну посмішку пацієнта ще до початку лікування.

        Запись на прием к врачу

        Оставьте свои данные для записи на прием к врачу

        У перші дні після фіксації брекет-системи можливі больові відчуття і дискомфорт в області зубів. Всі ці симптоми є нормальними і проходять досить швидко. У період адаптації при болях в зубах рекомендовано приймати анальгетики. Також можливо травмування слизової оболонки елементами брекет-системи, тому в перший час використовуйте спеціальний захисний силікон, отриманий під час фісаціі брекет-системи.

        Особливості харчування при лікуванні брекет-системою

        Тверді продукти харчування, що вимагають відкушування, необхідно різати на невеликі шматочки (тверді овочі і фрукти, жорстке м’ясо). На час лікування необхідно відмовитися від таких продуктів харчування, як горіхи, сухарі, насіння і т.д., тому що це може привести до пошкодження апаратури. Не вживайте в’язкі продукти (халва, ірис і т.д.), не користуйтеся жувальними гумками, так як від такої їжі важко відчистити брекети. Після установки брекет-системи не вживайте холодні напої і їжу, так як початкові дуги можуть деформуватися, що збільшить тривалість лікування. Якщо сталася поломка або відклеювання елементів брекет-системи, невідкладно зв’яжіться з клінікою і запишіться на прийом до ортодонта. Під час ортолеченія необхідно відвідувати ортодонта зі встановленою регулярністю і виконувати всі призначені рекомендації. Ефективність лікування і його терміни залежать не тільки від лікаря, але і від самого пацієнта!

        Чистка зубів

        Залишки їжі і зубний наліт є причиною утворення карієсу. Зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі більш ретельно, використовуючи при цьому спеціальні засоби гігієни: щітки, пучкові щітки, міжзубні йоржики, суперфлосси. Основний рух при чищенні зубів — вимітати (від ясен до краю зуба). Безперервний рух вгору-вниз не рекомендується, так як можна травмувати ясна. Закінчувати чистку краще круговими рухами — це відмінно полірує емаль і масажує ясна. Очищайте міжзубні проміжки за допомогою зубної нитки / суперфлоссов, стежачи за тим, щоб нитка весь час ковзала по поверхні зуба, не травмуючи ясна. Ділянки, які недоступні для зубної щітки і флосів, можна очистити за допомогою йоржиків. Також ми рекомендуємо використовувати під час лікування іригатор, потужний пульсуючий тиск води іригатора змиває залишки їжі в міжзубних проміжках і зубодесневих желобках, масажує ясна покращуючи кровообіг.

          Запись на прием к врачу

          Оставьте свои данные для записи на прием к врачу